Aktualności

Edukacja, zabawa, integracja

Data publikacji 17.05.2023

Pod tym hasłem podopieczni Stowarzyszenia "Tęcza" z Warki uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno - integracyjnych z udziałem koni. Spotkanie zorganizowała warecka dzielnicowa. Uczestniczy podczas zajęć integracyjnych mogli uzyskać ważne informacje na temat bezpieczeństwa m. in. w związku ze zbliżającymi się wyjazdami wakacyjnymi.

W ubiegłym tygodniu podopieczni Stowarzyszenia Tęcza z Warki wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu filia Nowa Wieś wzięli udział w zajęciach hipoterapii na terenie Stajni Balao w Zakrzewie. Warsztaty pozwoliły niepełnosprawnym poznać metodę rehabilitacji ruchowej na bazie neurofizjologii, prowadzonej przy udziale konia. Jazda konna dla osób niepełnosprawnych daje możliwość aktywnego spędzania czasu oraz uprawiania sportu w rekreacji.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć pogadanki na temat bezpieczeństwa m. in. w ruchu drogowym czy świecie cyfrowym, przeprowadzonej przez dzielnicową z Warki asp. Anetę Ścisłowską. Mundurowa mówiła o bezpiecznym letnim wypoczynku oraz oszustwach dotyczących fałszywych ogłoszeń o miejscach noclegowych. Policjantka wspólnie z dzielnicową st. post. Moniką Zawadzką, oprócz rozmów profilaktycznych, aktywnie włączyła się w pozostałe zajęcia.

Uśmiech podopiecznych stowarzyszenia był możliwy dzięki zaangażowaniu dzielnicowej oraz wsparciu Hotelu Sielanka oraz uprzejmości właścicielki stajni Balao. 

nadkom. Agnieszka Wojcik

Zdjęcia: Stowarzyszenie Tęcza Warka

  • Edukacja, zabawa, integracja
  • Edukacja, zabawa, integracja
  • Edukacja, zabawa, integracja
  • Edukacja, zabawa, integracja
  • Edukacja, zabawa, integracja
Powrót na górę strony