Aktualności

Areszt dla sprawcy kradzieży samochodu

Data publikacji 13.05.2023

Grójecki sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 20-latka, podejrzanego o kradzież samochodu osobowego w Grójcu. Mężczyzna wpadł na terenie Szydłowca. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 5 maja br. około godz. 15:30, dyżurny z grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży renault scenic w Grójcu. Policjanci ustalili, że sprawca w jednym ze sklepów przywłaszczył kluczyk od auta, a następnie ukradł pojazd wraz z przedmiotami znajdującymi się w jego wnętrzu. Pokrzywdzony wartość start ocenił na 23 tysiące złotych. 

Następnego dnia policjanci z Szydłowca podjęli kontrolę drogową wobec osobowego renault, który nie posiadał tablic. W trakcie sprawdzenia okazało się, że samochód jest poszukiwany. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali kierowcę oraz zabezpieczyli pojazd. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności ustalono, że mężczyzna chwilę wcześniej dokonał kradzieży artykułów spożywczych i alkoholowych w jednym z dyskontów na terenie Szydłowca. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Radomia po kradzieży kluczyka chodził po parkingu i używając pilota centralnego zamka znalazł i otworzył auto, którym pojechał do Szydłowca.  

Zatrzymany został doprowadzony do grójeckiej jednostki. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a we wtorek 9 maja br. Sąd Rejonowy w Grójcu na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony