Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 09.05.2023

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, policjanci z Grójca odnaleźli 43-latka, który z myślami samobójczymi oddalił się z miejsca zamieszkania. Zaginięcie mężczyzny zgłosiła rodzina. W działaniach poszukiwawczych uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

W poniedziałek, 8 maja 2023 roku o godz. 14:20 mężczyzna zgłosił, że jego syn, przebywający na terenie Grójca, zadzwonił do niego, pożegnał się i powiedział, że chce popełnić samobójstwo. Zgłaszający przekazał również informację, że syn najprawdopodobniej znajduje się w jednej z miejscowości pod Grójcem. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

Policjanci ustalili jego rysopis, który dyżurny komendy niezwłocznie przekazał wszystkim patrolom znajdującym się w służbie. W komendzie ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą. W działania zaangażowany był policyjny pies tropiący oraz quad, których wykorzystanie było możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Grójcu. Pomocy policjantom udzielili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Grójca oraz druhowie ochotniczych straży pożarnych z Grójca, Kośmina, Mirowic i Zalesia.

Policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w okolicy Kośmina i Głuchowa. Dzięki temu dowodzący akcją mógł przekierować siły i środki we właściwe miejsca. Rejon poszukiwań nie był łatwy, ponieważ działania prowadzone były wśród stawów, zarośli i lasu w dużej mierze podmokłego. Na miejscu pojawili się również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy prowadzili poszukiwania za pomocą drona.  

Dzięki sprawnej organizacji działań poszukiwawczych, tuż przed zmrokiem 43-latek został odnaleziony przez funkcjonariuszy grójeckiej komendy w lesie, gdzie siedział przy drzewie. Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia, z którą udał się do szpitala. 

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony