Aktualności

Dzielnicowa na wolnym rozpoznała poszukiwanego

Data publikacji 09.05.2023

Dzielnicowa z Warki, w dniu wolnym od służby, rozpoznała poszukiwanego listami gończymi mężczyznę. 52-latek został natychmiast zatrzymany. Mieszkaniec Warki najbliższe 7 miesięcy spędzi w areszcie.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dzielnicowi mają również wiedzę o osobach poszukiwanych w ich rejonie służbowym.

W miniony piątek przed godz. 19:00 warecka dzielnicowa, która miała dzień wolny od służby, rozpoznała mężczyznę poszukiwanego dwoma zarządzeniami i dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Grójcu i Chełmie. Poszukiwany ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyznę zatrzymano podczas spaceru. To 52-letni mieszkaniec Warki, który decyzją sądu powinien spędzić z zakładzie karnym ponad 7 miesięcy.

Poszukiwany został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzona karę pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony