Aktualności

Straciła prawo jazdy w miejscu wskazanym przez mieszkańców

Data publikacji 12.04.2023

Na trzy miesiące straciła prawo jazdy 43-latka, która przekroczyła w terenie zabudowanym prędkość o 52 km/h. Kobietę w Gośniewicach zatrzymali grójeccy policjanci realizujący zadania w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED, w miejscu wskazanym przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Prawie każdego dnia policjanci wydziału ruchu drogowego grójeckiej komendy kontrolują kierowców w miejscach oznaczonych jako zagrożone. Mieszkańcy nanoszą na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa punkty, w których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Mundurowi weryfikują te informacje i dążą do eliminacji wskazanych zagrożeń.

W miniony poniedziałek, po południu w Gośniewicach pod Jasieńcem policjanci zatrzymali kierującą osobowym fordem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 43-latka miała na liczniku 102 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h. Za przekroczenie prędkości została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Zostało jej także zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Policjanci w ramach mazowieckiej Grupy SPEED pojechali do wskazanej miejscowości ponieważ to mieszkańcy tej wsi zgłosili w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa nagminne przekraczanie dopuszczalnej prędkości. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje już od kilku lat. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci zweryfikowali bardzo dużo zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym. 

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony