Aktualności

W ciągu tygodnia zatrzymali 18 poszukiwanych

Data publikacji 05.04.2023

Grójeccy policjanci w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali aż 18 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W tym osobę poszukiwaną listem gończym oraz nieletnią, która uciekła z domu dziecka. Wśród zatrzymanych były też osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.

Grójeccy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie realizują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się.

Gdy do komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policjanci rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. W ciągu ostatniego tygodnia policjanci zatrzymali 18 osób poszukiwanych, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Byli to przede wszystkim mężczyźni, dwie kobiety i nieletnia, która po zatrzymaniu została przewieziona do placówki i przekazana pod opiekę wychowawców. Osoby te były poszukiwane do ustalenia miejsca pobytu, na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego lub Aresztu Śledczego. Za zatrzymanym przez policjantów z Mogielnicy mężczyzną, grójecki sąd wydał list gończy. Kolejny 35-latek, zatrzymany przez mundurowych z Chynowa trafił do aresztu na najbliższy rok. 

Zadaniami związanymi z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości lub też osób zaginionych, w komendach powiatowych zajmują się specjalne zespoły funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Jednak niejednokrotnie zatrzymań dokonują policjanci z patrolówki, ruchu drogowego oraz dzielnicowi.

Wizerunki osób zaginionych oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości na terenie naszego powiatu możemy znaleźć pod adresem:

- http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/kryminalne/poszukiwani

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony