Aktualności

DZIAŁANIA GRUPY SPEED

Data publikacji 04.04.2023

Mazowiecka Grupa Speed co dzień ujawnia wiele groźnych sytuacji, do których dochodzi na drogach. Każde wykroczenie na drodze zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED, realizując działania na terenie powiatu grójeckiego ujawnili 56 wykroczeń, 50 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne oraz skierowali wnioski o ukaranie. 

W minionym tygodniu zatrzymano również 5 nietrzeźwych kierujących, dwóch z nich kierowało pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd. Niechlubny rekordzista kierował osobową skodą pod Jasieńcem. Został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego, po tym jak spowodował kolizję drogową. Badanie wykazało blisko 1,5 promila w organizmie. Teraz odpowie przez sądem.

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto sie spieszyć i ryzykować życie swoje oraz innych!

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony