Aktualności

Z dzielnicowym o bezpieczeństwie

Data publikacji 30.03.2023

Rozmów o bezpieczeństwie nigdy za wiele, dlatego też w tym tygodniu dzielnicowy spotykał się ze wszystkimi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowych w Michałowicach. Podczas spotkań policjant poruszał tematy dotyczące zarówno bezpiecznego spędzania czasu wolnego, jak i zagrożeń z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu.

We wtorek policjanci z Mogielnicy spotykali się z uczniami Szkoły w Michałowicach. Uczniom najmłodszych klas mundurowi przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim w kwestii ruchu drogowego i przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych. Funkcjonariusze zwrócili maluchom uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą na nich czyhać podczas zabaw w domu, chociażby nieostrożne używanie urządzeń elektrycznych. 

Natomiast z uczniami klas starszych, dzielnicowy rozmawiał o właściwym zachowaniu, a także przybliżył tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie zachowania są przejawami demoralizacji i jak powinni się zachowywać, aby nie wejść w konflikt z prawem. Sierż. Adam Michalski zwrócił również uwagę na zagrożenia pojawiające się w internecie dotyczące tzw. "cyberprzemocy".

nadkom. Agnieszka Wójcik 

  • Z dzielnicowym o bezpieczeństwie
  • Z dzielnicowym o bezpieczeństwie
  • Z dzielnicowym o bezpieczeństwie
Powrót na górę strony