Aktualności

Areszt za podpalenie samochodu i groźby

Data publikacji 29.03.2023

Policjanci z Warki zatrzymali 38-latka, który podpalił samochód ciężarowy. Dodatkowo mężczyzna usłyszał również zarzut gróźb karalnych. Decyzją sądu został aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

W niedzielę 26 marca br. policjanci z Komisariatu Policji w Warce zostali powiadomieni o pożarze samochodu w miejscowości Dębnowola. Po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że sprawca dokonał podpalenia kabiny ciężarówki daf, zaparkowanej na posesji pokrzywdzonej.

W wyniku dalszych czynności ustalono, iż sprawcą mógł być 38-latek przebywający pod Warką. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mu dwa zarzuty. Okazało się bowiem, iż podpalacz dodatkowo groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Wartość strat spowodowanej pożarem wyceniono na 120 tysięcy złotych. 

Prokurator poparł wniosek funkcjonariuszy, dzięki czemu sąd wobec mężczyzny został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za uszkodzenie mienia oraz groźby karalne mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony