Aktualności

Pierwszaki odwiedziły policjantów

Data publikacji 29.03.2023

Policjanci gościli w posterunku uczniów klasy 1b z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą. Dzieci miały okazję poznać trudny, ale jakże ciekawy zawód policjanta oraz wyposażenie do codziennej służby. Dzielnicowy zadbał także o profilaktykę, przekazując ważne zasady bezpieczeństwa.

W piątek gościliśmy w Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Pilicą pierwszoklasistów. Dzieci zwiedzając budynek zapoznały się z pracą policjantów. Uczniowie z dużym skupieniem słuchali dzielnicowego, który mówił o ważnej pracy, jaką wykonują mundurowi. Policjantka zaprezentowała elementy umundurowania i indywidualnego wyposażenia policjantów. Każde z dzieci mogło przymierzyć czapki policyjne, kamizelkę odblaskową czy kamizelkę kuloodporną. 

Wizyta uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą była idealną okazją aby przypomnieć najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o istocie korzystania z elementów odblaskowych, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo na drodze, a czasem mogą nawet uratować życie. Na zakończenie maluchy zobaczyły jak wygląda policyjny radiowóz. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

  • PIERWSZAKI ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW
  • PIERWSZAKI ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW
  • PIERWSZAKI ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW
Powrót na górę strony