Aktualności

XLIV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM 2023

Data publikacji 23.03.2023

Jak co roku Policja współpracuje z Mazowieckim Kuratorium Oświaty i Polskim Związkiem Motorowym w organizacji ogólnopolskich turniejów z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcając placówki oświatowe z naszego powiatu do udziały w turniejach, poniżej przedstawiamy Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz Regulamin Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W trosce o poprawę warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszanie liczby ofiar wypadków drogowych z ich udziałem, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Policji oraz Prezes Polskiego Związku Motorowego podpisali porozumienie o organizacji Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych przez wszystkie województwa w kraju. 

Przed zgłoszeniem uczestnictwa, bardzo prosimy opiekunów zespołów o wnikliwe zapoznanie się z regulaminem turnieju obowiązującym w roku szkolnym 2022/2023. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu pod numerem telefonu 47 702 62 05. 

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony