Aktualności

Podsumowanie wczorajszej akcji „NURD”

Data publikacji 23.03.2023

Podczas wczorajszej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, policjanci odnotowali nie tylko wykroczenia drogowe popełnione przez kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych, ale również przez pieszych. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych.

„NURD” to działania w trakcie których policjanci skupiają szczególną uwagę na pieszych i rowerzystach oraz kierowcach popełniających wobec nich wykroczenia. Podczas wczorajszych działań na terenie powiatu grójeckiego policjanci ujawnili 45 wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. Najczęściej kierujący przekraczali dozwoloną prędkość w rejonach przejść dla pieszych.

Często podczas prowadzonych przez policjantów działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób pieszych, stróże prawa ujawniają również wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie wczorajszych działań ujawniono 11 pieszych, którzy otrzymali mandaty karne. Najczęściej przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz wchodzili bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Takie działania zarówno jednej, jak i drugiej strony często kończą się tragicznie.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony