Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długi weekend „Boże Ciało 2017”

Data publikacji 14.06.2017

Przed nami kolejny wydłużony weekend. Od 14 do 18 czerwca br. na drogach woj. mazowieckiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Boże Ciało 2017”, które mają ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych oraz zapobiec popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Szanowni Państwo, zbliżający się długi weekend niesie za sobą wzrost zagrożeń związanych ze wzmożonym ruchem pojazdów na drogach. Zwiększony ruch turystyczny zwykle oznacza tłok w środkach komunikacji, na dworcach kolejowych i autobusowych. Przekraczanie dozwolonych prędkości jazdy, niestosowanie się do innych przepisów ruchu drogowego, a także uczestniczenie w nim osób pod wpływem alkoholu mogą stwarzać bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla użytkowników dróg. W związku z powyższym na terenie województwa mazowieckiego, a w tym również w powiecie grójeckim, w dniach od  14 do 18.06.2017 r. na głównych ciągach komunikacyjnych zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Boże Ciało 2017” ukierunkowane na ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń.

Wybierając się na dłuższy wyjazd należy zabezpieczyć mieszkanie lub dom przed włamaniem, zamknąć dokładnie wszystkie drzwi i okna, włączyć alarm, a także poprosić zaufanego sąsiada o zwrócenie uwagi na obce osoby. Nie należy pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki.

Z powodu długiego weekendu i organizowanych w całym kraju procesji Bożego Ciała, policjanci będą na bieżąco upłynniać ruch w miejscach chwilowych utrudnień, jednocześnie egzekwując od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i używania fotelików do przewożenia dzieci. Eliminowani z ruchu będą kierujący w stanie po spożyciu alkoholu, a także pojazdy niesprawne technicznie. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu, przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny samochodu, ustawienie świateł i wyposażenie.

podkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony