Aktualności

BY SIEĆ BYŁA BEZPIECZNA

Data publikacji 07.02.2023

Dzisiaj zarówno w Polsce i na świecie odbywają się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 (DBI). Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali bogaty program pozwalający na aktywne uczestnictwo w akcji. Dziewiętnasta edycja DBI obejmie m.in. Galę DBI, webinary, lekcje online, pakiet materiałów edukacyjnych, konkurs na najciekawszą lokalną inicjatywę DBI, których szczegóły są dostępne na stronach https://www.saferinternet.pl/.

Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu, co stanowi ważny element w zapobieganiu cyberprzestępczości przez funkcjonariuszy komórek ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.

Bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach DBI jest Gala z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się w dniu 7 lutego 2023 r. w formule hybrydowej. Podczas tego wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy oraz rodzice mają okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu aktualnej problematyki bezpieczeństwa w sieci czy sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu z uczniami.

Gala Dnia Bezpiecznego Internetu w formule stacjonarnej odbywa się w Teatrze Palladium w Warszawie w godzinach 11-15. Wydarzenie można oglądać online na stronie dbi.pl oraz facebook.com/bezpiecznyinternet (bez konieczności wcześniejszej rejestracji). 

Powrót na górę strony