Aktualności

Spotkanie na temat bezpieczeństwa młodzieży i seniorów

Data publikacji 20.01.2023

Grójeccy policjanci są częstymi gośćmi w szkołach czy na zebraniach z rodzicami. Takie wizyty z mundurowymi mają na celu przede wszystkim uświadamianie rodziców jak ważną rolę pełnią w życiu swoich dzieci i jak mogą rozpoznać problemy z jakimi borykają się w dzisiejszym świecie ich pociechy. Tym razem asp. szt. Ewelina Kozdruj mówiła o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy oraz o kampanii mazowieckich policjantów "ŚWIADOMY-CZUJNY-BEZPIECZNY”.

19 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół w Grójcu odbyły się zainicjowane przez grójecka policjantkę asp. szt. Ewelinę Kozdruj i dyrekcję szkoły spotkania z rodzicami uczniów placówki w ramach działań "Powiedz NIE narkotykom i dopalaczom". W spotkaniach brało udział około 700 osób. Ich głównym celem było uświadomienie rodziców jak ważną rolę pełnią w życiu swojego dziecka. To oni mogą najszybciej zauważyć, że ich pociecha zmaga się z jakimś problemem. Pomoc jaką mogą zaoferować dorośli młodemu człowiekowi jest niezwykle ważna aby nie pozostał on z tym problemem sam. Policjantka rozmawiał z rodzicami o odpowiedzialność karnej nieletnich, skutkach jakie wyrządzają w organizmie i życiu dziecka narkotyki, dopalacze czy e-papierosy. Zaprezentowano tzw. walizkę narkotykową. Mundurowa omówiła również zjawisko cyberprzemocy.

Jednocześnie apelowała do dorosłych, aby rozmawiali z osobami starszyli w swoim otoczeniu i uświadamiali seniorów o nowych rodzajach zagrożeń i przestępstw, jakich ofiarami padają najczęściej osoby starsze. Policjantka w związku ze zbliżającym sie Dniem Babci i Dziadka w ramach kampanii Mazowieckiej Policji pn. "ŚWIADOMY-CZUJNY-BEZPIECZNY” omówiła tematykę związaną m. in. z przestępstwami "na policjanta" oraz "na wnuczka. 

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony