Aktualności

Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany przez grójeckich mundurowych

Data publikacji 25.01.2023

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów z Mogielnicy mężczyźnie, który kierując w minioną sobotę osobowym oplem naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 44-latek dodatkowo był nietrzeźwy i poszukiwany celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

W sobotę (21 stycznia br.) w Dylewie policjanci z Mogielnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jadącego osobowym oplem. 44-letni mieszkaniec gminy Mogielnica był nietrzeźwy, urządzenie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że nie powinien kierować autem, ponieważ miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony w 2021 r. przez Sąd Rejonowy w Grójcu. Ponadto był poszukiwany na podstawie wydanego przez grójecki sąd nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. 

Sprawa znajdzie swój finał w grójeckim sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz na tzw. zakazie. 44-latek najbliższy rok spędzi w areszcie. Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony