Aktualności

Odprawa roczna, czyli podsumowanie pracy grójeckich policjantów w 2022 roku

Data publikacji 24.01.2023

23 stycznia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury oraz sądu.

Odprawę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Grójcu mł. insp. Wojciech Bednarski uroczystym przywitaniem przybyłych gości oraz kadry kierowniczej grójeckiej komendy. Komendant zaprezentował wyniki osiągnięte przez policjantów realizujących swoje działania na terenie powiatu. W trakcie wystąpienia Komendant podziękował przedstawicielom wszystkich władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z naszą jednostką. Zwrócił uwagę jak ważne jest ich wsparcie, także to finansowe. Dzięki funduszom otrzymanym od samorządów, grójecka Komenda wzbogaciła się o nowe radiowozy. Komendant podziękował wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. insp. Michał Skwarczyński przedstawił dane odnoszące się do pionu prewencyjnego i ruchu drogowego. Zaprezentował m.in. ilość ujawnionych wykroczeń, ilość przeprowadzonych interwencji oraz wylegitymowanych osób. Komendant oprócz podania wyników w liczbach wspomniał także o czynniku mającym wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przedstawił m. in. ilość kolizji i wypadków drogowych oraz ujawnionych wykroczeń drogowych. 

Kolejnym prelegentem był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. insp. Robert Janik, który zaprezentował wyniki pracy pionu kryminalnego za rok 2022, wskazując na szereg obszarów, w których grójecka Policja osiągnęła bardzo dobre wyniki w garnizonie mazowieckim. Komendant zwrócił uwagę m.in. na ilość zlikwidowanych plantacji marihuany oraz wysoki wskaźnik ujawnionych osób poszukiwanych. 

Praca mundurowych z powiatu grójeckiego została pozytywnie oceniona również przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakuba Gorczyńskiego. Podsumowując pracę i wyniki osiągnięte w ubiegłym roku Komendant Wojewódzki podziękował wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i pracę na wysokim poziomie oraz przedstawił główne kierunki pracy na 2023 rok.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

  • Odprawa roczna
  • Odprawa roczna
  • Odprawa roczna
  • Odprawa roczna
  • Odprawa roczna
  • Odprawa roczna
Powrót na górę strony