Aktualności

Kolejny tydzień Grupy Speed, kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 24.01.2023

W ubiegłym tygodniu kierowcy poruszający się drogami powiatu grójeckiego mieli okazję spotkać patrole Wydziału Ruchu Drogowego z grójeckiej komendy działające w ramach Mazowieckiej Grupy „Speed”.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 81 wykroczeń na drogach powiatu grójeckiego, 76 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne, skierowali wnioski o ukaranie, zatrzymali prawa jazdy oraz nietrzeźwego kierującego. 

W czwartek w Warce grójeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, którego kierujący dopuszczalną prędkość o 58 km. 31-latka na jazdę z prędkościa 108 km/h w terenie zabudowanym ukarano mandatem w wysokosci 1500 zł i 13 punktami karnymi. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. 

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony