Aktualności

WSPÓLNE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE POLICJI I SŁUŻBY WIĘZIENNEJ

Data publikacji 19.12.2022

Grójeccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Aresztu Śledczego z Grójca realizowali zajęcia edukacyjno - profilaktyczne dla młodzieży w CKZiU w Nowej Wsi. W trakcie spotkania uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nabyli wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Ponadto obejrzeli film pn. „Więzienie Stracony Czas”, a także poznali rolę psów specjalnych w Służbie Więziennej.

W piątek policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii grójeckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Aresztu Śledczego w Grójcu, odwiedzili uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Mundurowi zorganizowali pogadanki profilaktyczne dla kilku klas pierwszych. 

Tematem przewodnim zajęć była odpowiedzialność prawna nieletnich. Młodzież dowiedziała się kim jest nieletni i jaka jest różnica między nim, a osobą małoletnią, czy młodocianą. Omówiono czyny najczęściej popełniane przez nieletnich ze wskazaniem środków, jakie sąd może zastosować za łamanie prawa. Uczniowie dowiedzieli się też nieco na temat placówek, do jakich trafić może zdemoralizowany nieletni oraz jak wygląda życie w zakładzie karnym. 

Policjanci przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a strażnicy więzienni zaprezentowali na czym polega praca psów specjalnych w służbie więziennej.  

Dla młodych ludzi z pewnością była to ciekawa lekcja a informacje, które przekazały im prelegenci, powinni zapamiętać na zawsze. Była to doskonała okazja do zaprzentowania zawodu policjanta. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony