Aktualności

Kampania "ŚWIADOMY-CZUJNY-BEZPIECZNY”

Data publikacji 13.12.2022

W ramach kampanii mazowieckich policjantów "ŚWIADOMY-CZUJNY-BEZPIECZNY” dzielnicowy gminy Mogielnica sierż. Adam Michalski wspólnie zorganizował spotkanie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mogielnicy. Celem spotkania było uświadamianie seniorów o nowych rodzajach zagrożeń i przestępstw, jakich ofiarami padają najczęściej osoby starsze.

Mundurowi z Posterunku Policji w Mogielnicy w ramach kampanii "ŚWIADOMY-CZUJNY-BEZPIECZNY” w miniony czwartek przeprowadzili spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Celem spotkania było przekazanie informacji dotyczących bezpieczeństwa seniorów. Omówiono tematykę związaną m. in. z przestępstwami "na policjanta" oraz "na wnuczka". Przedstawiono sytuacje, w jakich seniorzy najczęściej padają ofiarą złodziei oraz oszustów.

Dzielnicowy sierż. Adam Michalski wspólnie z sierż. szt. Marcinem Matysiakiem przestrzegali przed zbytnią ufnością wobec obcych osób oraz o przemyślanych zakupach przez internet. W czasie spotkania mundurowi uczyli, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjanci przypomnieli seniorom o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na torebkach, w szczególności gdy chodzą po zmroku. Mundurowi starali się przekazać zebranym jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas spacerów gdy jest już ciemno oraz poza terenem zabudowanym.

Zebrani z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji. Podczas spotkania dzielnicowy promował uczestnikom aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony