Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozdumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 07.06.2017

Grójecka drogówka przeprowadziła kolejne działania prewencyjne, tym razem „Alkohol i Narkotyki”, których celem było przeciwdziałanie a także, eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych lub będących pod wpływem narkotyków kierujących.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących będących pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. W działaniach uczestniczyło łącznie 27 policjantów. Badaniu trzeźwości poddano 1143 kierujących. Podczas działań zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego skuterem, 22-latek posiadał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz kierował pomimo orzeczonego zakazu. Spośród kontrolowanej grupy, 12 kierujących zostało poddanych badaniom na zawartość narkotyków.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i zrezygnowali z prowadzenia pojazdu po alkoholu. Prosimy pamiętać też o kolejnym dniu po spożyciu alkoholu, gdzie choć możemy się czuć dobrze, to alkohol utrzymuje się w organizmie.

Apelujemy też do innych osób, które nie reagują,  gdy widzą nietrzeźwego za kierownicą. W taki sposób dają ciche przyzwolenie na możliwy, tragiczny w konsekwencji scenariusz wydarzeń.

/AW

Powrót na górę strony