Aktualności

TRAGICZNY WYPADEK

Data publikacji 24.11.2022

Do tragicznego wypadku drogowego doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej nr 731 w Brankowie. Na miejscu zginęła 50-letnia kobieta. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność.

 

Dzisiaj około godz. 5:45 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Warka. Na drodze wojewódzkiej nr 731 w Brankowie, w kierunku Białobrzegów poruszał się Ford Transit, którym podróżowało 8 osób (5 kobiet i 3 mężczyzn). Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd wpadł w poślizg. W tym czasie w kierunku Warki jechało ciężarowe Volvo, które uderzyło w bok busa. Niestety w wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła 50-letnia pasażerka forda. Pozostałe 7 osób nim podróżujących trafiło do szpitali w Grójcu, Kozienicach i Radomiu. Kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń, mężczyzna był trzeźwy.

Droga relacji Białobrzegi - Warka była zablokowana przez ponad 3 godziny. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Grójca, prowadząc czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności wypadku. Prowadzone postępowanie w tej sprawie przez wareckich policjantów wyjaśni przyczynę zdarzenia. 

Z uwagi na intensywne opady śniegu na drogach jest ślisko. W związku z tym apelujemy o zachowanie ostrożności i dostosowanie jazdy do panujących warunków na drodze. Pamiętajmy aby zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu, zdejmijmy nogę z gazu i nie przeceniajmy swoich umiejętności. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony