Aktualności

Powiedz NIE narkotykom i dopalaczom

Data publikacji 08.11.2022

Policjantka z Grójca zorganizowała akcję profilaktyczną pn. „Powiedz NIE narkotykom i dopalaczom” połączoną z projekcją filmu „Zdążyć”, w którym uczestniczy młodzież. Działania, które wspomagają dzielnicowi mają na celu przeciwdziałanie uzależnieniom oraz bezpieczeństwu na drogach.

W dniach 25 i 28 października 2022r. asp. szt. Ewelina Kozdrój z Komendy Policji w Grójcu zorganizowała w Grójeckim Ośrodku Kultury projekcję filmu profilaktycznego „Zdążyć”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Grójcu. Film poprzedziła pogadanka funkcjonariuszki, która  wspólnie z dzielnicowym st. sierż. Łukaszem Karczmarczykiem mówiła o przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz bezpieczeństwu dzieci i młodzieży na drogach. 

Film ma na celu przestrzegać młodzież przed zażywaniem substancji psychoaktywnych. Opowiada historię studentki Dory Skrzyńskiej, która wraca z Nowego Jorku do rodzinnego domu w Polsce. Brat Dory – Przemek jest żołnierzem, bardzo kocha swoją siostrę i nie do końca akceptuje jej wybory i styl życia. Dora na balu dla Rezerwistów i Weteranów poznaje Aleksandra Ordeckiego Osę, który wprowadza dziewczynę w świat dopalaczy i narkotyków. W filmie ukazana jest również rola rodziny, która ma ogromne znaczenie w życiu młodego człowieka.

Akcja „Powiedz NIE narkotykom i dopalaczom” to cykl spotkań z młodzieżą na terenie całego powiatu grójeckiego. Asp. szt. Ewelina Kozdruj działania rozpoczęła w dniu 7 października br. w Zespole Szkół w Jasieńcu, gdzie miała okazję porozmawiać ze wszystkimi uczniami szkoły. Następnie w dniu 17 października br. gościła w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. 

Policjantka już zaplanowała kolejne spotkania. Jednocześnie dziękujemy dyrekcji Grójeckiego Ośrodka Kultury za współpracę. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony