Aktualności

Areszt za groźby i pozbawienie wolności

Data publikacji 28.10.2022

Na trzy miesiące do aresztu trafił 35-letni mieszkaniec Grójca, który groził pozbawieniem życia oraz pozbawił wolności żonę i córkę. Za popełnione przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godz. 22:00 na telefon alarmowy zadzwoniła kobieta i poprosiła o interwencję. W rozmowie powiedziała, że obawia się swojego męża, ponieważ grozi jej i ich małoletniej córce pozbawieniem życia. Pod wskazany adres pojechali grójeccy policjanci. Na miejscu ustalili, że 35-latek groził swojej żonie i córce pozbawieniem życia przy użyciu noży kuchennych. Kobieta i dziewczynka obawiały się mężczyzny. Ponadto okazało się, że zostały one pozbawione wolności. Mąż i jednocześnie ojciec zamknął je w mieszkaniu i nie pozwolił im statmtąd wyjść. Policjanci do mieszkania weszli po wyważeniu drzwi przez straż pożarną. Zastali w nim sprawcę interwencji oraz jego rodzinę.

Z uwagi na powagę sytuacji funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali sprawcę interwencji. Mieszkaniec Grójca usłyszał dwa zarzuty, kierowania z gróźb karalnych w wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia oraz pozbawienia wolności.

Wczoraj sędzia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grójcu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. Za groźby Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za pozbawienie wolności nawet do 5 lat więzienia.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony