Aktualności

KOLEJNY TYDZIEŃ GRUPY SPEED NA DROGACH POWIATU GRÓJECKIEGO

Data publikacji 26.10.2022

W ubiegłym tygodniu kierowcy poruszający się drogami powiatu grójeckiego mieli okazję spotkać patrole Wydziału Ruchu Drogowego z grójeckiej komendy działające w ramach Mazowieckiej Grupy „Speed”.

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 126 wykroczeń na drogach powiatu grójeckiego, 109 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 109 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski o ukaranie oraz zatrzymali 1 prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości i 3 dowody rejestracyjne. 

nadkom. Agnieszka Wójcik

 
Powrót na górę strony