Aktualności

Dzielnicowy z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 03.10.2022

Grójeccy dzielnicowi spotykają się z seniorami. Ich celem jest uświadamianie o nowych rodzajach zagrożeń i przestępstw, jakich ofiarami padają najczęściej właśnie osoby starsze. Policjanci stawiają na bardziej kameralne spotkania, podczas których seniorzy mogą zadawać pytania i możliwa jest rozmowa z uczestnikami spotkania. Tym razem asp. szt. Arkadiusz Dąbrowski odwiedził Klub Złota Jesień w Jasieńcu.

Policjanci nie maja wątpliwości, że ciekawe dla seniorów spotkanie, podczas którego dowiedzą się nowych rzeczy, nie pozostaje wyłącznie w ich pamięci. Uczestnicy dzielą się doświadczeniami i wiedzą ze swoimi znajomymi i rodziną, tym samym zasięg prowadzonych działań jest znacznie szerszy i nie ogranicza się wyłącznie do uczestników. Tym razem z członkami grupy seniorów uczęszczających na spotkania w Klubie Złota Jesień w Jasieńcu spotkał się dzielnicowy asp. szt Arkadiusz Dąbrowski.

Na zebraniu grupy przekazano najbardziej istotne informacje i porady z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności bezpieczeństwa pieszych i korzystania z elementów odblaskowych. Prowadzący rozmawiał z seniorami o różnego rodzaju zagrożeniach i przestępstwach, których ofiarami padają właśnie najczęściej osoby starsze. Nie zapomniał wspomnieć o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Seniorzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz zadawali pytania dotyczące oszustw m. in. na wnuczka czy policjanta.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony