Aktualności

Dzielnicowi edukują. Spotkanie z uczniami podstawówki

Data publikacji 04.10.2022

Uczniowie spotkali się na edukacyjnej lekcji o bezpieczeństwie z dzielnicowymi, zajmującymi się także profilaktyką, którzy przeprowadzili zajęcia na temat zagrożeń w życiu codziennym, wskazując uczniom jakie wartości powinny być dla nich najważniejsze, a także jak mają się zachowywać, aby nie znaleźć się w trudnych bądź konfliktowych sytuacjach. Spotkanie oprócz swoich profilaktycznych walorów, miało również charakter poznawczy.

Od początku roku szkolnego funkcjonariusze z grójeckiej komendy regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz zadań policjantów, którzy z dużym zaangażowaniem starają się w przystępny sposób przybliżyć uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem sierż. szt. Karina Jarzębska i sierż. szt. Łukasz Karczmarczyk odwiedzili wszystkich uczniów z podstawówki w Lesznowoli. 

Policjanci tłumaczyli uczniom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci, które bardzo często samodzielnie pokonują drogę z domu do szkoły są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nosiły na ubraniu choćby niewielki odblask.          

Dzielnicowi wyjaśnili uczniom zasady bezpieczeństwa związane z zachowaniem się w domu, poza domem oraz w szkole. Mundurowi poruszyli kwestie uzależnień od narkotyków, dopalaczy, telefonów komórkowych oraz internetu.

Na zakończenie wizyty, każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową przekazaną przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grójcu. 

nadkom. Agnieszka Wójcik

 
  • Dzielnicowi edukują. Spotkanie z uczniami podstawówki
  • Dzielnicowi edukują. Spotkanie z uczniami podstawówki
  • Dzielnicowi edukują. Spotkanie z uczniami podstawówki
Powrót na górę strony