Aktualności

Rewers rozpoczął naukę w szkole

Data publikacji 23.09.2022

Narząd węchu jest najbardziej rozwiniętym i dominującym narządem zmysłów u psów, dlatego tak często są wykorzystywane w policyjnej służbie. Wyczuwają to, co człowiek potrafi przeoczyć, a dobrze wyszkolone stanowią doskonałe narzędzie do zwalczania przestępczości.

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął się kurs specjalistyczny dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Wśród uczestników obecny jest policjant z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Dla mł. asp. Marcina Brzezińskiego to kolejne takie szkolenie, ponieważ jest już przewodnikiem psa służbowego – suczki o nazwie Pogoda kategorii patrolowo-tropiącej. Tym razem pod jego opiekę trafił 1,5-roczny samiec owczarka niemieckiego o nazwie służbowej Rewers. Będzie się uczył pokonywania przeszkód terenowych, przeszukiwania pomieszczeń, pojazdów, środków komunikacji masowej, bagażu oraz terenu otwartego.

Po zakończeniu kursu będzie potrafił bezbłędnie rozpoznać i wskazać miejsca ukrycia narkotyków, które są coraz bardziej pomysłowe dzięki kreatywności przestępców. Poza wykrywaniem zapachów, szkolenie zawiera elementy dotyczące anatomii psa, jego zachowań, tresury, sposobu pielęgnacji i żywienia. Zakup psa to jednorazowa inwestycja na kolejne 8-9 lat, ponieważ pies w Policji służy co najmniej do ukończenia 9 roku życia.

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu/ES

Powrót na górę strony