Aktualności

Przedszkolaki w Komisariacie Policji w Warce

Data publikacji 16.09.2022

Dzieci odwiedziły Komisariat Policji w Warce. Podczas spotkania najmłodsi zapoznali się z codzienną służbą funkcjonariuszy. Dzielnicowa przypomniała również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz omówiła znaczenie numeru alarmowego 112.

W środę, 14 września dzieci z grup V,VI i VII z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce odwiedziły Komisariat Policji w Warce. O tym, jak wygląda codzienna służba policjantów, przedszkolakom opowiedziała dzielnicowa asp. Aneta Ścisłowska.

Przedszkolaki zwiedziły budynek komisariatu, zapoznały się z codzienną pracą funkcjonariuszy i obejrzały policyjny radiowóz. Policjantka w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, w tym jazdy na rowerze czy rolkach. Jak zachować się w sytuacji spotkania z obcą osobą oraz konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć większość pomieszczeń, w których na co dzień pracują policjanci: dyżurkę, pokój zgłoszeń i przesłuchań oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Po zwiedzaniu komisariatu na policyjnym placu dzieci mogły z bliska obejrzeć policyjny pojazd oraz zerknąć, co w nim się znajduje. Każdy dzielny maluch mógł przez chwile zająć miejsce policjanta w radiowozie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

  • Przedszkolaki w Komisariacie Policji w Warce
  • Przedszkolaki w Komisariacie Policji w Warce
  • Przedszkolaki w Komisariacie Policji w Warce
Powrót na górę strony