Aktualności

Trzy miesiące aresztu za oszustwo

Data publikacji 14.09.2022

Grójecka Policja bada, czy była pracownica DPS z powiatu grójeckiego dopuściła się oszustw na szkodę pensjonariusza. Prokuratura oskarżyła 39-latkę o okradanie starszego mężczyzny. Śledczy wyliczyli, że w ciągu dwóch miesięcy przywłaszczyła ponad 217 tys. zł.

O sprawie poinformowała rodzina pokrzywdzonego. 39-latka miała przywłaszczać pieniądze w 2020 r. Kobieta w domu pomocy społecznej była pracownikiem socjalnym. Oskarżona nie dysponowała pieniędzmi należącymi do pensjonariuszy DPS, wykorzystywała jednak niezdolność starszego mężczyzny do właściwego pojmowania rzeczywistości. Nakłaniając go do wypłat pieniędzy z prywatnego konta, które następnie wykorzystywała na własne potrzeby. Przez dwa miesiące wyłudziła dość pokaźną kwotę, co wyszło na jaw po tym, gdy wątpliwości, co do prawidłowości rozliczeń finansowych zgłosiła rodzina jednego z pensjonariuszy.

W ubiegłym tygodniu kobieta została zatrzymana przez grójeckich policjantów. Prokurator na podstawie oceny zebranych materiałów dowodowych wystąpił do Sądu Rejonowego w Grójcu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mieszkanka powiatu grójeckiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony