Aktualności

Areszt za marihuanę i kokainę

Data publikacji 13.09.2022

Na trzy miesiące do więzienia trafił mieszkaniec Warki podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. 29-latek został zatrzymany przez wareckich policjantów. W mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę i kokainę.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Warce ponownie uderzyli w narkotykowy biznes. Tym razem namierzyli mieszkańca wareckiego osiedla. Policjanci operacyjnie ustalili, że 29-latek może być w posiadaniu znacznych ilości zakazanych środków psychoaktywnych i psychotropowych. Funkcjonariusze namierzyli jego dokładny adres i przystąpili do działania.

W czwartek zapukali do drzwi mieszkania podejrzewanego. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Funkcjonariusze przeszukali wszystkie pomieszczenia. W mieszkaniu zabezpieczyli kilka worków z marihuaną oraz woreczek z kokainą. Łącznie ponad 175 gramów narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dalej sprawą zajęli się śledczy, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie doprowadzili go do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt.

W sobotę sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony