Aktualności

Tragiczna sobota, dwa śmiertelne wypadki

Data publikacji 12.09.2022

Na drodze krajowej nr 7 w Józefowie doszło do wypadku śmiertelnego. Zginęła 38-latka kierująca osobowym peugeotem. Kolejne zdarzenie miało miejsce pod Błędowem. Zginął kierowca bmw. Okoliczności obu zdarzeń pod nadzorem prokuratora wyjaśniają grójeccy policjanci.

10 września br. w powiecie grójeckim doszło do dwóch tragicznych wypadków drogowych. Pierwszy zdarzył się około godz. 5:00 na drodze krajowej nr 7, na pasie w kierunku Krakowa w Józefowie. Policjanci ustalili, że kierująca peugeotem 308, 38-letnia mieszkanka powiatu koneckiego z nieustalonych przyczyn zjechała na prawy pas jezdni uderzając w koło ciągnika siodłowego. Na skutek wypadku kierująca poniosła śmierć na miejscu. Droga była zablokowana przez ponad 4 godziny. Policjanci zorganizowali objazdy.

O kolejnym wypadku w Bielanach na terenie gminy Błędów oficer dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o godz. 22:25. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący osobowym bmw z nieznanych przyczyn zjechał do rowu i dachował. Następnie doszło do zapalenia się pojazdu. Na skutek zderzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności obu powyższych zdarzeń pod nadzorem prokuratury wyjaśniają grójeccy policjanci.

Wrzesień przywitał nas zmianą pogody. Deszcz i wiatr pogorszyły warunki drogowe. Policjanci przypominają, że prędkość należy dostosowywać nie tylko do obowiązujących przepisów, lecz także do własnych umiejętności, stanu drogi i pogody. Apelujemy o rozsądek.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony