Aktualności

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa

Data publikacji 05.09.2022

Policjanci z Grójca zatrzymali 60-latka, który zabił psa. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkaniec gminy Jasieniec usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny grójeckiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące znęcania się nad zwierzęciem w Boglewicach pod Jasieńcem. Obecni na miejscu mundurowi w trakcie interwencji ustalili, że 60-latek znęcał się nad psem rasy mieszanej. Mężczyzna miał przywiązać psa konkubiny do słupka i uderzać go drewnianą kantówką powodując jego śmierć.

Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę zabicia psa. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy i został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zebrane dowody pozwoliły przedstawić zarzut oprawcy. W piątek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca gminy Jasieniec na jeden miesiąc. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat więzienia.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony