Aktualności

Dwa prawa jazdy zatrzymane przez Grupę SPEED w ramach KMZB

Data publikacji 30.08.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Tym razem zbyt szybko jechali 27 i 31-latek. Działania realizowały policjantki w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED, potwierdzając zgłoszenie KMZB.

W Łęgonicach pod Nowym Miastem nad Pilicą policjanci ruchu drogowego realizujący działania w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym. 27-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego otrzymał wysoki mandat, punkty karne oraz stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Niespełna półtorej godziny później, w miejscowości Otaląż te same funkcjonariuszki sprawdzając zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymały osobowe audi, które również jechało zbyt szybko. Jak wykazał pomiar, 31-latek z gminy Mogielnica w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 132 km/h! Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy na trzy miesiące. Za swoje przewinienia został też ukarany wysokim mandatem w kwocie 2500 zł i 10 punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i ostrożność na drodze. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony