Aktualności

Kolejny tydzień grupy SPEED na drogach powiatu grójeckiego

Data publikacji 30.08.2022

Grupa SPEED to specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Podniesienie bezpieczeństwa na drogach powiatu, to priorytet grójeckich policjantów. Do tego celu funkcjonariusze "drogówki" wykorzystują nowoczesne radiowozy i skutecznie studzą zapędy kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. Tak też było w minionym tygodniu.

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 210 wykroczeń na drogach powiatu grójeckiego, 202 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 3 kierującego, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 190 mandatów, zatrzymali 3 prawa jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony