Aktualności

Stracił prawo jazdy w miejscu wskazanym na KMZB

Data publikacji 23.08.2022

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 20-latek, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 79 km/h. Mężczyzna wpadł w miejscu wskazanym przez mieszkańców naszego powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Prawie każdego dnia policjanci wydziału ruchu drogowego grójeckiej komendy kontrolują kierowców w miejscach oznaczonych jako zagrożone. Mieszkańcy zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa punkty, w których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Mundurowi weryfikują te informacje i dążą do eliminacji wskazanych zagrożeń.

W czwartek, po południu w Goszczynie policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki BMW, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 20-latek miał na liczniku 129 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje już od kilku lat. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci zweryfikowali bardzo dużo zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony