Aktualności

Nie miał uprawnień, postanowił uciec przed policyjną kontrolą

Data publikacji 26.07.2022

Grójeccy policjanci zatrzymali po pościgu 31-letniego kierowcę, który wcześniej próbował uniknąć kontroli drogowej, uciekając przed funkcjonariuszami oplem. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Grójca podczas służby na terenie powiatu zauważyli osobowego opla. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać.

31-latek jadąc ulicami Grójca nie reagował na nadawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Podczas nieudolnej próby uniknięcia spotkania ze stróżami prawa kierowca opla zignorował szereg obowiązujących przepisów, a swoim skrajnie nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem, stworzył realne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Mężczyzna został zatrzymany, kiedy uderzył w słupek reklamowy. Okazało się, że powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania i strach przed konsekwencjami. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Uciekinier nie uniknie również kary za szereg wykroczeń, które popełnił podczas swojej niebezpiecznej jazdy, w tym spowodowanie kolizji drogowej.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony