Aktualności

Pomagamy i chronimy! Policjanci przewieźli do szpitala mężczyznę wymagającego pilnej pomocy medycznej

Data publikacji 19.07.2022

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to zadanie priorytetowe dla grójeckich policjantów. Potwierdzili to policjanci z patrolówki, którzy zauważyli mężczyznę z objawami udaru. Funkcjonariusze wiedząc, że liczy się każda minuta, niezwłocznie przewieźli mężczyznę do szpitala.

Policjanci z grójeckiego zespołu patrolowo-interwencyjnego w Grójcu. W piątek po południu kiedy wykonywali codzienne zadania, podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który dziwnie się zachowywał, słaniał się na nogach i nie mógł utrzymać się na nogach. Po podjęciu interwencji zauważyli, że objawy mogące świadczyć o udarze tj. trudności w mowie, opadnięty kącik ust i paraliż lewej strony ciała.

Reakcja policjantów była natychmiastowa, ponieważ mężczyzna wymagał niezwłocznej pomocy medycznej. Mundurowi podjęli decyzję o pilnym przewiezieniu poszkodowanego do szpitala. Aby jak najszybciej przedostać się do placówki medycznej mundurowi uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie i w krótkim czasie dostarczyli 53-latka wprost na izbę przyjęć przy szpitalu w Grójcu.

Każdy policjant rozpoczynając dzień służby nie potrafi przewidzieć, jak ona się zakończy i jakie zadania trzeba będzie wykonywać. Zdarza się, że podejmowane interwencje są niecodzienne i wyjątkowe. Jednak najbardziej cieszą i motywują te sytuacje, kiedy swoją pomocą policjanci ratują czyjeś zdrowie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony