Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 19.07.2022

Szybka reakcja policjanta z Grójca zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy skutera. 61-latek, który jechał „zygzakiem” miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz będący po służbie uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, lecz służba. Tym razem udowodnił to sierżant z Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. W piątek wieczorem, policjant będący po służbie, zauważył jadący zygzakiem skuter, który w Mogielnicy zatrzymał się na środku jezdni. Mężczyzna kierujący tym pojazdem miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenia policjanta, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Po przyjeździe na miejsce patrolu okazało się, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 61-latek z gminy Mogielnica. Wynik badania alkomatem wykazał u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Bezmyślny kierowca niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

To kolejny przykład, gdzie czujność policjanta przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony