Aktualności

Jechał na zakazie 124 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 18.07.2022

Policjanci z grójeckiej drogówki zatrzymali 35-latka, który jechał osobowym audi posiadając czynny zakaz kierowania pojazdami. Wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 74 km/h. Za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, policjanci z drogówki kontrolowali prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy w terenie zabudowanym w Nowym Miedzechowie. Przed południem mundurowi zatrzymali osobowe audi, którego kierowca jechał z prędkością 124 km/h. W miejscu tym obowiązuje „pięćdziesiątka”.

Okazało się, że za kierownicą auta siedział 35-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ma on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2024 roku.

W związku z przekroczeniem prędkości mundurowi ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. 35-latek odpowie także za złamanie zakazu sądowego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony