Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą w Warce

Data publikacji 07.07.2022

Dzielnicowa spotkała się na basenie CESiR w Warce z uczestnikami półkolonii. Spotkanie jest kontynuacją przygotowania dzieci do sezonu letniego. Nie tylko podniesienia ich umiejętności pływackich, ale też wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii "Bezpieczna woda" i "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą".

Wczoraj dzielnicowa asp. Aneta Ścisłowska wcieliła się w rolę instruktora pływania. Przy pomocy instruktorów wareckiej drużyny WOPR oraz pracowników Centrum Sportu i Rekreacji w Warce przeprowadziła pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa nad wodą. Pod okiem instruktorów dzieci szlifowały swoje pływackie umiejętności. Policjantka przekazywała najmłodszym podstawową wiedzę dotyczącą umiejętności pływania, informując jednocześnie o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać podczas wypoczynku i rekreacji nad wodą.

Dzielnicowa przeprowadziła również warsztaty praktyczne na temat udzielania piewszej pomocy przedmedycznej. Takie umiejętności mogą się przydacć nie tylko nad wodą, ale w codziennym życiu. W zajęciach wzięła udział grupa dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Wśród nich są też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem.

nadkom. Agnieszka Wójcik

  • Zajęcia na basenie
  • Zajęcia na basenie
  • Zajęcia na basenie
  • Zajęcia na basenie
  • Zajęcia na basenie
Powrót na górę strony