Aktualności

Przewoził busem za dużo osób. Stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat

Data publikacji 07.07.2022

62-latek w busie przystosowanym do przewozu 3 osób przewoził ich 7. Ściśnięci w pojeździe pasażerowie siedzieli w przestrzeni załadunkowej między plastikowymi pojemnikami. Kierowca stracił prawo jazdy. Został też ukarany wysokim mandatem. Przypominamy, że przewożenie nadliczbowej ilości pasażerów, to poważne zagrożenie.

Wczoraj policjanci z Grójca wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED w Maryninie (gm. Jasieniec) na jednej z dróg zobaczyli renaulta z otwartymi tylnymi drzwiami od przestrzeni załadunkowej. Mundurowi dzięki temu spostrzegli, że w środku siedzą ludzie. Samochód został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało 62-latek przewoził łącznie 7 osób, przy dopuszczalnych 3. A 4 osoby siedziały w przestrzeni załadunkowej między plastikowymi pojemnikami. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został też ukarany wysokim mandatem.

Przypominamy! Przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może okazać się dramatyczne w skutkach. Do najtragiczniejszego w skutkach tego typu wypadku doszło 12 października 2010 roku. 18 osób zginęło w zderzeniu busa z ciężarówką koło Nowego Miasta nad Pilicą. Kierowca busa wiózł robotników do pracy w okolicznych sadach. W busie było tylko 6 siedzeń. Pozostałe osoby siedziały na podłodze, na drewnianych skrzyniach lub krzesłach.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony