Aktualności

Podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED w powiecie grójeckim

Data publikacji 06.07.2022

Policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

W dniach 27 czerwca - 3 lipca 2022 r. grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED skontrolowali 166 pojazdów, wśród których 157 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Zatrzymano jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do zdarzenia drogowego, ale w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Apelujemy o ostrożną jazdę i odpowiedzialność na drodze. Wybierając się w podróż w roli kierowcy nie należy zapominać, że odpowiadamy nie tylko za bezpieczeństwo swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony