Aktualności

Świadek zareagował i zatrzymał złodzieja

Data publikacji 30.06.2022

Sytuacja miała miejsce na dworcu w Grójcu. Złodziej ukradł kobiecie torebkę. Rabuś został zatrzymany po chwili i przekazany w ręce policji. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w sobotę. Na dworcu autobusowym w Grójcu młoda kobieta na chwilę odeszła od ławki w celu podładowania telefonu, pozostawiając na niej swoje rzeczy. Gdy wróciła zauważyła brak torebki i zaczęła krzyczeć, że ją okradli.

Mężczyzna czekający na autobus podszedł wtedy do sprawcy i w jego torbie ujawnił torebkę pokrzywdzonej. Na miejsce wezwano policję, grójeccy funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.  

W torebce kobieta posiadała pieniądze, rzeczy osobiste i dokumenty. Wszystkie przedmioty zostały odzyskane. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Świadkowi gratulujemy godnego podziwu zachowania, które powinno stanowić wzór dla wszystkich. Postawa, którą Pan zaprezentował zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony