Aktualności

Bez powodu zniszczył szyby w budynku dworca i sklepu

Data publikacji 21.06.2022

Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał mieszkaniec Grójca, który podejrzany jest o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do budynku dworca autobusowego oraz sklepu spożywczego. Do zdarzenia doszło w czerwcu, a wartość strat oszacowana została na kwotę kilku tysięcy złotych. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Najpierw jednak spędzi 180 dni w areszcie za popełnienie innego przestępstwa.

Na początku czerwca br. grójeccy policjanci przyjęli zawiadomienie, dotyczące uszkodzenia mienia na terenie dworca autobusowego w Grójcu. Sprawca uszkodził drzwi wejściowe do poczekalni dworca. Wandal wybił szybę wartą 1,5 tysiąca złotych. Tej samej nocy uszkodzono również szybę w sklepie spożywczym na innej ulicy w Grójcu, której wartość oszacowano na tą samą kwotę.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego grójeckiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą mógł być 20-letni mieszkaniec Grójca. Tego samego mężczyznę zatrzymali policjanci z patrolówki w związku z nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego, za pobicie. 20-latek zanim trafił do aresztu na najbliższe 180 dni, usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony