Aktualności

Podczas weekendu policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu grójeckiego

Data publikacji 01.06.2022

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący osobowym volkswagenem. Miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W weekend policjanci, na drogach powiatu grójeckiego, ujawnili aż 7 nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej w piątek. Zatrzymany przez mundurowych z Mogielnicy, kierując fiatem punto, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w Mogielnicy zatrzymano volkswagena passata, w którym za kierownicą mieszkaniec powiatu grójeckiego. Jego badanie wykazało blisko 2,3 promila.

W sobotę w Lesznowoli policjanci z grójeckiej patrolówki zatrzymali do kontroli skuter toros. Kierujący tym pojazdem miał promil alkoholu w organizmie. Ponad 1,3 promila posiadała 49-letnia kierująca volkswagen bora, która w niedzielę przed godz. 23:00 spowodowała kolizję drogową w Grójcu. W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z grójeckiej drogówki zatrzymali 46-latka, który w Grójcu kierował osobowym volkswagenem mając ponad 1,5 promila w organizmie.

Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie kierujący samochodem marki Fiat Seicento zatrzymany do kontroli drogowej w poniedziałkowy poranek w miejscowości Grobice. 39-letni kierowca tego auta miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkim kierowcom jadącym na tzw. „podwójnym gazie” grozi odpowiedzialność karna za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu, za co grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony