Aktualności

Areszt za posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Data publikacji 01.06.2022

Kryminalni z Grójca zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli m. in. amfetaminę, w sumie blisko 110 gramów narkotyków. Za to przestępstwo 31-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z grójeckiego zespołu operacyjno-rozpoznawczego doprowadziła do jednego z mieszkań pod Chynowem. Kryminalni wiedzieli, że w lokalu znajdują się narkotyki, dlatego od razu podjęli czynności.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili amfetaminę, blisko 30 sztuk tabletek MDMA, marihuanę oraz inne substancje psychotropowe. W sumie kryminalni zabezpieczyli blisko 110 gramów narkotyków. Właściciela środków nie było na miejscu czynności, mężczyzna ukrywał się przed policjantami.

31-latek został zatrzymany w ubiegły piątek pod Ostrowią Mazowiecką, ponad 150 km od miejsca zamieszkania. W prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Grójcu śledztwie usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony