Aktualności

24-latek odpowie za kradzieże katalizatorów samochodowych

Data publikacji 25.05.2022

Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu wołomińskiego, podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory przynajmniej z siedmiu samochodów osobowych. Policjanci przedstawili mu zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawą powtarzających się w różnych rejonach powiatu grójeckiego kradzieży katalizatorów, zajmowali się m.in. policjanci z wydziału kryminalnego grójeckiej komendy. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych ustaleń, funkcjonariusze wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z tymi kradzieżami. To 24-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego.

Jak ustalili kryminalni mężczyzna rozpoczął proceder w ubiegłym roku. Od tego czasu wyciął i ukradł katalizatory z kilku samochodów w Grójcu, pod Warką i Chynowem. Sprzedawał je w skupie złomu.

24-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży 7 katalizatorów. Mężczyzna wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony