Aktualności

Za uprawę konopi trafił tymczasowo do aresztu

Data publikacji 24.05.2022

Blisko 200 rosnących sadzonek konopi zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w Nowym Mieście nad Pilicą. Zatrzymany do sprawy, 34-letni właściciel plantacji, usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości marihuany. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Grójca wspólnie z funkcjonariuszami z Białobrzegów na plantacji w Nowym Mieście nad Pilicą ujawnili i zabezpieczyli 197 sadzonek konopi. Zlikwidowana przez mundurowych uprawa mieściła się na działce zajmowanej przez mężczyznę, który w przeszłości był podejrzany o uprawę konopi.

Do sprawy zatrzymano 34-letniego mieszkańca Nowego Miasta nad Pilicą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy tymczasowego aresztu.

Za uprawę krzewów konopi mogących dostarczyć znacznej ilości środków odurzających grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony