Aktualności

Grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED podsumowali miniony tydzień

Data publikacji 23.05.2022

Policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

W dniach 16 do 22 maja 2022 roku grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED skontrolowali 157 pojazdów, wśród których 130 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości osobie, która przekroczyła dozwolona prędkość w terenie zbudowanym o 50 km/h. Dwie osoby zatrzymano za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do zdarzenia drogowego, ale w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Apelujemy o ostrożną jazdę i odpowiedzialność na drodze. Wybierając się w podróż w roli kierowcy nie należy zapominać, że odpowiadamy nie tylko za bezpieczeństwo swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony